Üretim planlama, satınalma,üretim ve lojistik departmanlarının kabusu haline gelen, ürün sayma , yanlış ürün tanımlama, yan sanayiden eksik ürün gönderilmesi, yanlış sayım nedeniyle stok hatası, yanlış tanımlama nedeniyle stok hatası, üretim hatlarından ambara geri dönen yarı mamüllerin, benzer hatalardan dolayı yanlış stok bilgisine sahip olması, yada ürünlerin hangi lokasyonda olduğunun bilinmemesi gibi bir çok problem vardır.
Doğru RFID envanter ve uygun veri toplama altyapısı (barkod ve RFID) ile, envanteri azaltmak, sipariş verme doğruluğunu geliştirmek, envanter doğruluğunu artırmak , nakliye hacmini azaltmak ve esksik gönderilen ürüne fazala para ödemeyi engellemek mümkündür.

Fiziksel envanteri doğrulumasının yanısıra , raporlama ve değerleme gibi yönetim özelliklerine imkan verir.

Raporlama ve barkod içeren, depo işlemleri için temel fonksiyonları sağlar. Sisteme entegre edilen bir IP kamera ile gelen veya giden ürünlerin fotoğrafı çekilerek ,için sisteme giren ürünlerin tanımlaması ve doğrulaması otomatik veya manuel olarak yapılabilmektedir.

Depo kontrolü süreci, esnek ve modüler yapısı ve güvenilir hardware ile müşteri taleplerine göre uygun hale getirilebilmekte ilave fonksiyon taleplerini karşılayabilmektedir.